Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 9872443



*

nr 987 2443


Ljusstakar

Ett par, nysilver, höjd: 24 cm


Utrop:

800 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 19 oktober 2015
kl 18:19:34


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/10 21:43:09 1      100 kr
13/10 08:57:21 2      250 kr
13/10 21:11:54 1      200 kr
13/10 21:11:54 2      250 kr (Budbetjänt)
18/10 22:14:31 3      Vinnande bud
19/10 17:48:14 4      350 kr
19/10 17:48:14 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:57
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:25
  • 7093 Ljusstake
    Mässing/marmor. Höjd: 24 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:48




Ladda ner broschyr